Web Tasarım | Recep ÖNDER

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, bir web sitesinin internet tarayıcılarında görünen grafik ve metinlerinin bir uzman tarafından bir araya getirildiği çalışmalar bütünüdür.

Web sitesi tasarımı içerisinde birçok farklı teknik bilgiyi barındıran oldukça karışık bir süreçtir. Web tasarım uzmanı tarafından hazırlanan web siteleri kişi ve kurumların internet altyapısı üzerinden potansiyel müşteri ve paydaşlarına ürünlerini, hizmetlerini, şirket ile ilgili bilgilerini ve haberlerini birinci elden iletebildikleri dijitaldeki amiral gemisidir. Profesyonel web tasarım için yapılacak olan zaman ve bütçe yatırımı uzun vadede kurumsal ya da kişisel markanıza kesinlikle değer katacaktır. O nedenle işinde uzman kişi veya en iyi web tasarım firmaları ile çalışmanız yapacağınız yatırımın getirisini görebilmeniz açısından oldukça önemlidir.
Web Tasarım Nedir
Web Tasarım Ne İşe Yarar

Web Tasarım Ne İşe Yarar?

Web tasarım, modern dünyada ister kişisel ister kurumsal dijital varlığınızı oluşturmak için olmazsa olmaz bir unsurdur.

Web sitesi günümüz dünyasında hem kurumsal hem de kişisel amaçlarla kullanılmaktadır. Web siteniz vasıtası ile ürün ve hizmetlerinizin satışını gerçekleştirebilir, müşterilerinize ilk elden aracısız olarak ulaşabilirsiniz. Eğer kişisel bir hizmet sunuyorsanız daha önceki işlerinizi sergileyebilir ve kişisel markanıza olan güveni daha kolay sağlayabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi herkesin ulaşabileceği şekilde internet üzerinden aktarabilirsiniz. En önemlisi de web siteleri günümüzde tüm dijital pazarlama çalışmalarının merkezinde yer almaktadır. İster Google Ads ister sosyal medya reklamları olsun hiç fark etmez, dönüşüm optimizasyonu için günümüzde bir gereklilik haline gelmiş durumdadır.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Profesyonel web tasarım dijitalde işinizi ve markanızı doğru yansıtacak en önemli unsurdur.

Web site yapımı öncelikle web tasarım uzmanı tarafından görsel öğeleri hazırlaması ile başlar. Bu noktada markanın istekleri ve ihtiyaçları kodlama tarafı da düşünülerek özenle hazırlanır. Daha sonra Html, Css, Js ve diğer diller yardımı ile bu görseller kodlamaya dönüştürülür. Bu noktada devreye web yazılımcısı girer. Web tasarım ve yazılım bilgisi ile durağan haldeki siteye gerekli işlevselliği güncel kodlama dillerini kullanarak oluşturur. Güvenlik, yönetim, tasarım gibi detaylar test edilerek site yayına alınır. Bu süreçler web tasarım ve yazılım ekseninde çoğu zaman birlikte yürütülerek istenen web sitesi belirlenen sürede firmaya teslim edilir.
Web Tasarım Nasıl Yapılır

Web Tasarım Hizmetleri

Özel Tasarım

Özel Web Tasarım ile ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun olarak size ve işinize göre hazırlanmış modern tasarımlı profesyonel web siteleri sunuyorum.

Kullanıcı Odaklı

Tüm web tasarım işlemlerinde kullanıcı odaklı (UX) çalışmalar yaparak en üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışıyorum.

SEO Uyumlu

Web tasarım ve kodlama çalışmaları SEO uzmanı olarak edinmiş olduğum bilgiler ışığında SEO uyumlu bir altyapı üzerinde inşa edilmektedir.

Mobil Uyumlu

Günümüzde artık ziyaretçiler çok farklı cihazlardan internete giriş yaptığı için çalışmalarımı mobil uyumlu olarak gerçekleştiriyorum.

Ödeme Altyapısı

E-Ticaret taleplerinize uygun olarak istenen özelliklerde modern görünümlü entegre ödeme altyapısı sistemlerine sahip size özel web siteleri sunuyorum.

Hızlı Destek

Hizmet tesliminden sonra opsiyonel olarak hızlı ve ulaşılabilir destek sunuyorum. Böylece sorunlarınız kolaylıkla çözüme kavuşuyor.

TESLİM EDİLEN PROJE

+

ANAHTAR KELİME

+

REKLAM KAMPANYASI

+

ADET İÇERİK

+

Web Tasarım Süreci

01
01

Ön Görüşme ve Ödeme

Yapılacak olan görüşme neticesinde istemiş olduğunuz web sitesine ait detayları netleştirdikten ve sözleşme imzalandıktan sonra tutarın %50’lik bölümünü ödemenizle birlikte çalışmalara başlıyorum.

02
02

Tema Seçimi

Bu aşamada istemiş olduğunuz özelliklere benzer demo siteleri sizlere sunuyorum. Sizin onayınızla birlikte tema satın alma, kurulum ve lisans kayıt işlemlerini firmanız adına gerçekleştiriyorum.

03
03

Demo Site Yapımı

Yapılan görüşme ve sözleşme detaylarına göre web sitenizin yapımına başlıyorum. Ortalama bir web sitesi için 10 iş günü içinde bu süreç tamamlanmış ve sizin onayınıza sunulmuş olmaktadır.

04
04

Revize ve Kontroller

Demo siteyi sizin onayınıza sunuyor ve üzerinde yapılmasını istediğiniz değişiklikleri ve düzenlemeleri ekstra bir talep söz konusu değil ise ortalama 5 iş günü içerisinde gerçekleştiriyorum.

05
05

Ön Onay ve Test Aşaması

Yeniden onayınıza sunulan web sitesinin kabulü ile birlikte ortalama 5 iş günü sürecek olan test yayınına geçiyoruz. Muhtemel sorunlar tespit edilerek son düzenlemeleri yapıyorum.

06
06

Ödeme ve İş Teslimi

Kesin onayınızdan sonra tutarın kalan %50’lik bölümünü ödemenizle birlikte web siteniz istediğiniz sunucuya ve alan adına kurularak e-faturanızı tarafınıza e-posta kanalı ile iletiyorum.

Neden Recep Önder?

Hızlı Çözüm

Her proje ve markayla özel olarak ilgilendiğim ve butik (Size özel) hizmet verdiğim için sorunlarınızı hızlıca çözüyorum

Kullanıcı Odaklı

Tüm çalışmalarımda kullanıcıyı odak noktasına alarak daha sonra karşılaşabileceğiniz tüm sorunları ortadan kaldırıyorum

Ölçülebilir Dönüşüm

Tüm dijital harcamalarınızın geri dönüşümünü düzenli ve anlaşılır raporlarla sunarak sizin de takip etmenizi sağlıyorum

Sık Sorulan Sorular

Yapılan Web Siteleri Mobil Uyumlu Değil Mi?

Tüm web tasarım paketlerindeki çalışmalarım kullanılan cihaza göre kendini otomatik olarak ayarlayan (Responsive) web siteleridir. Masaüstü, dizüstü, tablet ya da cep telefonu, kullanılan cihaz ne olursa olsun hiç fark etmez. Hangisinden giriş yapılırsa yapılsın kullanılan ekran boyutuna göre kendini otomatik olarak boyutlandırarak güzel bir tasarım ve kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

WordPress ve Özel Yazılımın Farkı Nedir?

WordPress temel olarak birden fazla amaca hizmet edebilmesi amacı ile tasarlanmıştır diyebiliriz. Bu da ister istemez bazı durumlarda gereksiz kodlar ya da arka plan yapılarını beraberinde getirmektedir. Özel web tasarımda ise tamamen sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre sıfırdan hazırlanan bir siteden söz ediyoruz. Bu da elbette daha hafif, kullanışlı, güvenilir ve isteklerinize cevap verebilecek bir yapı oluyor. Tabi ki ikisi arasındaki insan emeği ve diğer giderler maliyet konusunda bir fark oluşturmaktadır. Web tasarım çözümleri noktasında hangisine ihtiyaç duyabileceğiniz konusunda yardımcı olmaktayım.

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Çoğu dijital hizmette olduğu gibi internet sitesi tasarımı fiyatları da öncelikle kurdan etkilenmektedir. Kullanılan teknik altyapı ve yazılımsal giderler ne yazık ki genellikle dolar kuru üzerinden olduğu için bu en büyük maliyet kalemini oluşturmaktadır. Bunun dışında sahip olmak istediğiniz web sitesi için katlanılması gereken giderler biraz da ihtiyaç duyduğunuz sisteme ve sizin isteklerinize bağlı olmaktadır. Örneğin özel olarak kodlanmış bir web sitesi talebiniz varsa ortalama bir yazılımcı maaşını saatlik olarak bu gider kalemlerine eklemeniz gerekmekte. Kullanılacak içeriğin kalitesi, proje için çalışması gereken kişi sayısı, teknik altyapı gibi unsurlar başlıca giderleri oluşturacaktır.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Oluyor?

SEO kısaca web sitenizin istediğiniz kullanıcı aramalarında üst sırada çıkması için yapılan teknik ve içerik düzenlemelerdir diyebiliriz. İster hazır alt yapı olsun ister özel yazılım, sitenin belirli bir düzende olması arama motorları tarafından daha kolay anlaşılarak iyi bir sıralama elde etmesine yardımcı olmaktadır. Bu noktada siteyi hazırlayan ya da hazırlanmasında görev alan bir SEO uzmanının bulunması başarı oranını arttıracaktır. Aynı zamanda SEO konusunda edindiğim bilgiler sayesinde yapmış olduğum web siteleri kesinlikle SEO altyapısına uygun olarak hazırlanmaktadır.

Web Sitemiz ile İlgilenecek Kimse Yok, Bu Konuda Bir Hizmetiniz Var Mı?

Freelance web tasarım hizmetlerim dışında sunmuş olduğum teknik destek paketim tam size göre. Eğer web sitesi yaptırmak değil de içerik girişleri, teknik kontroller, yedekleme, güvenlik gibi konularda birisinin sitenizle ilgilenmesini istiyorsanız ayda sadece 49 USD ile (12 Ay üzerinden sözleşme yapılmaktadır) belirlenen sayıda içerik girişi, teknik kontroller, güvenlik, yedekleme gibi hizmetleri kapsayan hizmetten yararlanabilirsiniz. Paket detayları için bilgi almak isterseniz iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Birlikte Neler Yapabileceğimizi
Öğrenmek İster Misiniz?